Ciekawe artykuły

Entries feed - Comments feed

Monday, September 13 2010

Turystyczne zakątki Polski

Polska to kraj o bogatej rzeźbie terenu, posiadamy kilka przepięknych pasm górskich, tereny rozlewiskowe (Mazury), a także dostęp do morza.

Podróżując po Polsce możemy zwiedzić wiele zabytkowych miast cieszący się niebywała historią, bogatą architekturą, zabytkami godnymi poznania. Dla osób lubujących się w czynnej turystyce poleca się Tatrzańskie szlaki górskie, a także jaskinie (największa jaskinia to Jaskinia Wielka Śnieżna w Tatrach Zachodnich, posiada 22 km długości i 824 metry głębokości). Malownicze tereny to także wyżyna Krakowsko-Częstochowska oraz Góry Świętokrzyskie. Polska to także Parki Narodowe, skanseny, ogrody botaniczne, zamki, pałace oraz wiele wartych zwiedzenia miejsc sztuki i kultury. Podróż po Polsce to niebywała przygoda, nauka historii i moc wrażeń.

Thursday, September 9 2010

Turystyka w Polsce w XXI wieku

Wycieczki last minute, tropikalne, egzotyczne krajobrazy, nowe kultury, coraz to bardziej fascynujące podróże, czy aby na pewno tak wygląda dzisiejsza turystyka w Polsce? Kiedyś przeciętny Polak marzył o wakacjach nad naszym poczciwym Bałtykiem. Rodzi się pytanie, czy dziś śni nam się to samo?

Coraz częściej już nie, lubimy błogie lenistwo w żarzącym się słońcu, pod palmami. Dzisiejsza turystyka wygląda bardziej jak „smażenie kotleta”, niżeli prawdziwe wyprawy trapera. A szkoda jest wielka, gdyż nasz kraj pod względem turystycznym mógłby śmiało konkurować z krajami takimi jak Grecja, czy Chorwacja. Bogate ukształtowanie terenu, miejsce godne obejrzenia, zabytki w niemal każdym zakątku kraju. Mamy wszystko - jeziora, góry, morze, tylko zwiedzać, tylko podziwiać, tylko się zachwycać.

Podróżuj po Polsce, bo warto!